| Nimeni10 a întrebat:

Salut, ce telefon merita sa cumpar HTC Desire 310 http://www.emag.ro/telefon-mobil-htc-desire-310-blue-873 54/pd/DHLZCBBBM/ sau Karbonn Android One Sparkle V http://www.emag.ro/......DZC9BMBBM/
Nu stiu pe care sa-l iau

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asus este o firma buna dar acest telefon este dual-core. Mai slab de cat toate. Fa un efort la ce ti-am zis eu sau ramai la HTC.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din punct de vedere hardware Karbonn. Este mai bine dotat si software. Totusi, tinand cont ca este o firma mai putin cunoscuta si cu mai putine sanse sa gasesti piese pe piata eu as prefera HTC-ul.
Eu ti-as recomanda un Allview. Am avut pana acum Microsoft dar mi-am luat Allview P6 Energy. Sotia mea are unul V1 Viper. Merg excelent. Pentru a fi mai apropiat de pretul tau iti recomand asta: http://www.emag.ro/......D5SVMMBBM/
Se fac in China pentru Romania (firma este romaneasca) si au piese de schimb. Fa cum vrei!

| Nimeni10 explică (pentru Salontanul):

Din pacate nu pot urca bugetul.

| RaucaIoan a răspuns (pentru Salontanul):

Karbonn e la oferta acum pe eMAG si eu consider ca este o alegere buna. Cred ca este singurul telefon cu android pe care l-am avut pana acum la care bateria ma tine 2 zile.

| Salontanul a răspuns (pentru Nimeni10):

Slab! Stii ce? Mai bine ia asta: http://www.pcgarage.ro/smartphone/allview/p4-life-dual-sim/
Are si memorie RAM 1 GB (1024 Mb) si 1, 3 Gb procesor si 8 Gb memorie interna. Camera principala 8 Mp full HD. E bun.
Cu 30 lei ii prelungesti garantia si gata 3 ani asigurati. Mai mult oricum nu te va tine. Eu si nevasta-mea avem Allview si suntem foarte multumiti.

| Salontanul a răspuns (pentru Nimeni10):

Asus este o firma buna dar acest telefon este dual-core. Mai slab de cat toate. Fa un efort la ce ti-am zis eu sau ramai la HTC.

| HuShEr a răspuns:

Iti recomand orice marca cunoscuta nu kabronn alview si toate prostiile astea deoarece folosesc chipset mediatek care este foarte slab la toate

| valentinmihai a răspuns:

Eu as merge pe mana celor din India cu Karbonn. Raportul pret / specificatii tehnice este foarte bun si nu cred ca ai sa gasesti altceva mai performant la banii astia.

| MarinAdascalitei a răspuns:

Karbonn, karbonn si iar karbonn! Eu am telefon de asta si am schimbat un Allview cam cu acleasi hardware. Diferenta este de la cer la pamant. Nu stiu care e faza... cred ca este diferenta la cum este softul pentru ca se misca muult mai bine.

| daviddosu a răspuns:

Eu as merge pe Karbonn. Nu m-am jucat in mod specific cu modelul asta dar am un telefon de la ei karbonn-titanium-s11 care merge suuuper si sunt foarte multumit.