| Selysium98 a întrebat:

Ce telefon sa aleg dintre Xiaomi Mi A1, Huawei P Smart, 9 Lite, 8 si Sony Xperia XA2? Vreau sa exceleze in partea de camera si baterie si sa fie de viitor, sa tina pasul si peste 2 ani de exemplu. In maxim 1200 lei

Răspuns Câştigător
| cy4ano a răspuns:

Salut! Conform cerintelor tale cel mai bine se incadreaza xiaomi mi a1.
1. Camere decente, filmeaza si 4k
2. Bateria va tine sigur mai mult ca la oricare din lista ta de telefoane
3. Cel mai important are Android one, adica de la mama lui, curat. Cele mai noi actualizari de la Android el le va primi primul, deci o bucata de timp destul de mare nu ai treaba o sa fie la zi cu toate.
Altceva ce sa zic calitatea materialelor extraordinara finisajele de exceptie nu spun ca e neaparat frumos dar e asamblat corespunzator si nu in ultimul rand pretul este imbatabil fata de ceilalti.
Daca doresti camera, poze, video si un soft la zi atunci Sony xa2 este ce a ce iti doresti singurul lucru in dezavantaj este pretul un pic c am scump.
Despre ceilalti adica modele de le ai enumerat de la Huawei doar P Smartul se incadreaza la ce iti doresti dumneata, are un aspect mai placut mai modern dar c am atat nu depaseste Mi A1.
P9 lite si 8 nu ma intelege gresit sunt telefoane foarte bune dar nu incap in aceasta discutie, nu indeplinesc conditiile dumneavoastra

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Din ceea ce ai scris eu aleg Mi A 1.
Nu excelează prin cameră. Dar cu respect la ceea ce ai specificat e superior in tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Personal as merge pe un Huawei. Un Huawei P10 mai exact la bugetul tău.

| artemidak a răspuns:

Tot un Huawei cred ca ți-ar fi bun.