| Mihai99182 a întrebat:

Ce telefon second hand imi recomandati la 1000 de lei?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă-ți abonament de vreo 5-10 eu și iei telefonul subvenționat spre jumătate din prețul lui (chiar și nenorocirea aia de Huawei - cu i nu cu Y - recomandat mai sus)

| Mihai99182 explică (pentru sierra1):

E 20 de euro pe luna o nenorocire de p40 lite avand in vedere ca telefonul e 800 de lei la liber. 100 de lei pe luna ori 24 de luni. ce zici, merita sa ti faci abonament?

| sierra1 a răspuns (pentru Mihai99182):

Cum spuneam: Cu abonament RED 14 Rată telefon = 4EUR

https://www.vodafone.ro/telefon-Huawei-P40_Lite-128-Negru-6_GB

totul e să (vrei să) cauți

| Mihai99182 explică (pentru sierra1):

Abomanent red 14 (14euro=67lei) + rata telefon 4euro (20 lei) x 24 luni de abonament + avans telefon 55 euro (265 lei) = 87 lei lunar x 24 luni + 265 lei avansul = 2.353 de lei pe un telefon care costa 1.000. chiar ti se pare convenabil?

| sierra1 a răspuns (pentru Mihai99182):

"2.353 de lei pe un telefon care costa 1.000. chiar ti se pare convenabil?"

pui problema aiurea - nu lucrez la Vodafone să fac cuiva reclamă dar 14 eu e abonamentul de care PRIMEȘTI niște chestii - asta dacă vrei să vezi/ințelegi, dacă nu, fii tu sănătos!

| Mihai99182 explică (pentru sierra1):

Nu stiu care din noi pune problema aiurea. avand in vedere ca am banii aia de ce sa l iau in rate si sa platesc pretul dublu cand pot sa imi incarc cartela linistit cu 5 euro si am aceleasi facilitati pe care ti le ofera un abonament de 14

| sierra1 a răspuns (pentru Mihai99182):

"| Mihai99182: avand in vedere ca am banii aia..." - oooo, ce nabab, ne-ai emoționat pe toți!

| Mihai99182 explică (pentru sierra1):

Ai nevoie de o educatie financiara, probabil ai doar 15 ani si daca ai avea vreo sursa de venit ai aruca cu bani in stanga si dreapta. eu nu voiam sa ma laud, pentru ca banii aia sunt foarte putini, dar tu esti mai proasta decat prevede legea ca sa intelegi. ce am discutat mai sus.

| sierra1 a răspuns (pentru Mihai99182):

"Mihai99182 explică: dar tu esti mai proasta decat prevede legea ca sa intelegi."

Cred că din nou, ai impresia că vorbești cu mamă-ta

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Hei! Daca cumva iti doresti un telefon..iti recomand un Huawey P30 Lite(doua prietene de ale mele si.au cumparat si merge chiar foarte bine)..si nu e SH. avand in vedere ca pretul e de 1000 lei. (: