| qwqwwwq a întrebat:

Cei care se pricep la IPhone, de ce înainte 1400 de poze îmi ocupau cam 3 gb cred, iar acum 1200 de poze îmi ocupa cam 800 mb? Oare are legătura cu biblioteca foto sau ceva deoarece la iCloud biblioteca foto îmi ocupa 2 gb?

2 răspunsuri:
| Kadamedo a răspuns:

Probabil ai setat din greseala o calitate mai scazuta a pozelor, verifica rezolutia cu care le face

| qwqwwwq explică (pentru Kadamedo):

M-am uitat acum la setări și era pus pe stocare optimizată și i-am dat descarcare si pastrare original, însă daca ma uit la poze apare cerculetul ala ca trebuie sa se încarce putin sa se clarifice poza, la aproape tote e asa