| CaTTaLLiNN a întrebat:

Salut,cine ma poate ajuta sa deblochez un Alcatel one touch 918 deoarece m-i s-a blocat telefonul si imi cere contul de google pentru a il debloca? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Olivian007 a răspuns:

Inchide telefonul, apasa pe butonul de deschidere+ butonul home[daca e bun nu touch] + butonul de volum de dat mai tare, vei intra intr-un meniu, nu trebuie sa iesi de acolo, adica sa nu iei mainile de pe butoane, trebuie. sa apesi pe butonul de volun - ca sa dai la reset, apoi dai drumul si cred ca se da reset.Adica la mine a functionat

| CaTTaLLiNN explică (pentru Olivian007):

Dar se reseteaza tot ce este pe tel? aplicati, jocuri, contacte, muizca?

| Olivian007 a răspuns (pentru CaTTaLLiNN):

Din pacate da. ABSOLUT TOT.Ii sterge tot din BIOS.Cred ca si din CARD, dar nu sunt sigur.Dar salveaza totul, level etc la jocuri pe contul de g-mail.

6 răspunsuri:
| Bogdanovici24 a răspuns:

Introdu contul google si parola dupa care se va debloca.

| CaTTaLLiNN explică (pentru Bogdanovici24):

Am incercat toate conturile mele de gmail si google si tot nu merge!

| CaTTaLLiNN explică (pentru Bogdanovici24):

Am incercat cu contul de gmail si nu merge.

| Oarga_Luca_1993 a răspuns:

Daca nu ai cont google du-te de unde l-ai cumparat si til deblocheaza ei