| tr3ig a întrebat:

Salut, cine ma poate ajuta, stiu ca este chestia aia pe whatsapp ca poti citi mesajele fara ca cel care ti le trimite sa vada ca tu le-ai citit, cum pot face lucrul asta si pentru un grup? Repet pentru un grup!

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Oricum, in grup nu se vede cine a citit mesajul si cine nu. Care e problema?

| tr3ig explică (pentru ardnaxur1961):

Ba da, poti sa vezi cine a citit mesajul, daca esti pe tell tii apasat cu degetul pe masajul trimis de tine, pana se selecteaza, dupa care dai sun in dreapta la setari si dai detalii si acolo iti arata cine si la ce ora ti-a citit mesajul

| cfrtobias a răspuns:

Pai fara grup cum faci? si dupa iti zicem noi laughing, parca ai zice ca stii asta face la mesaje

| cfrtobias a răspuns:

Pentru a dezactiva confirmarea la citire a mesajelor primite pe WhatsApp, întâi trebuie să accesezi aplicația omonimă. Din ecranul principal al programului, fă un clicl în colțul din dreapta jos pe Setări. Accesează secțiunea Cont și du-te la opțiunea Confidențialitate. În partea de jos a acestei secțiuni, dacă ai interfața WhatsApp în română, vei întâlni o opțiune intitulată Confirmări de citire. Aceasta este bifată implicit și, sub ea, este înșirat un avertisment. Debifeaz-o. Astfel expeditorul nu va mai putea vedea dacă i-ai citit sau nu mesajul primit. E bine de știut că nici tu nu vei mai obține vreo confirmare de citire.

| tr3ig explică (pentru cfrtobias):

Da, multumesc, dar ce imi zici tu este pentru o singura persoana, gen eu si tu, dar pentru un grup nu merge, grupul tot vede daca am citit sau nu mesajele! oricum multumesc pentru raspuns

| girly77777 a răspuns (pentru tr3ig):

Poate iti este de folos daca ti spun ca e o aplicatie care inregistreaza toate mesajele(chiar si cele sterse) si poti sa le citesti ppe acolo, fara sa intri in whatsapp, trebuie doar sa imi amintesc numele. Daca o vrei spune-mi si iti zic numele

| girly77777 a răspuns:

Încă nu se poate face chestia asta, doar dacă ai tehnice de hacker? Dacă găsesc un fel de a face îți trimit link-ul.