| Sorescu_Catalin_M_1988 a întrebat:

Salut comunitate! Am un telefon Samsung galaxy grand prime si de o saptamana nu i-am mai gasit incarcatorul,am incarcat telefonul cu alte incarcatoare (in afara de cele cu incarcare rapida), si acum am gasit incarcatorul si cand am vrut sa il incarc, a incarcat vreo 15% si apoi nu mai mergea.Am incercat apoi cu alte incarcatoare si tot asa am patit.Cum as putea rezolva problema fara sa cumpar alta baterie? sau este absolut necesar sa inlocuiesc bateria cu una noua?
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Pai du-te sa schimbi incarcatorul ca si mie mi s-a intamplat la fel cu telefonul meu si dupa se incarca foarte bine. Daca nu il incarci cu incarcatorul original telefonul se va incarca greu sau nu se va incarca deloc.

| Mrn_Mihai_1993 a răspuns:

Salut,descarca bateria de tot,, incat sa nu se mai aprinda apoi, incarcal in continuare cu cel cu incarcare rapida, isi va reveni, am patit si eu.