| Nestiutorulnou a întrebat:

Cred ca am un virus pe mobil.
Cateva aplicatii nu mai merg cum trebuie.
Cum vad daca am si daca am, cum il curat?

P.S. Am antivirus, dar zice ca totul e ok.

Răspuns Câştigător
| Anoniq a răspuns:

E complicată treaba cu un virus pe telefon, nu există un anti-virus care sa te ajute sa scapi de el, o variantă ar fi sa stergi toate fișierele suspecte sau aplicațiile din care crezi ca ai fi putut lua acel virus, nu cunosc un anti-virus atât de bun încât să il reconand că te poate scăpa de virus, iar dacă e tot la fel după ce ai șters fișierele necunoscute, singura soluție este sa dai resetare din fabrică

5 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Ai incercat sa dai restart la telefon si sa vezi dupa daca iti merg bine aplicatiile?

| Nestiutorulnou explică (pentru cfrtobias):

Da.Fara succes.

| cfrtobias a răspuns (pentru Nestiutorulnou):

Poate reinstalezi aplicatiile daca zici ca nu merg bine

| Anoniq a răspuns:

Poți sa dai o resetare din fabrică la telefon și totul o sa fie bine

| Nestiutorulnou explică (pentru Anoniq):

Pai da, dar dureaza, pentru ca am multe chestii care ma intereseaza pe el.Ar dura cam o ora.O fac numai daca e ultima solutie.

| Anoniq a răspuns (pentru Nestiutorulnou):

E complicată treaba cu un virus pe telefon, nu există un anti-virus care sa te ajute sa scapi de el, o variantă ar fi sa stergi toate fișierele suspecte sau aplicațiile din care crezi ca ai fi putut lua acel virus, nu cunosc un anti-virus atât de bun încât să il reconand că te poate scăpa de virus, iar dacă e tot la fel după ce ai șters fișierele necunoscute, singura soluție este sa dai resetare din fabrică