| amaliab1997 a întrebat:

Credeti ca se poate strica display-ul unui telefon (S10+) de la lichidul de la o folie uv?
Mentionez ca dispozitivul l-am cumparat in mai si dupa o luna de utilizare imi aparea jumătatea de jos verde si cei din service mi-au spus ca au gasit urme de lichide in el si "ca urmare a păstrării necorespunzatoare " nu mai este in garanție.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Imposibil, o "folie uv" n-ar avea ce lichid sa contina, dar altminteri sa intre in interiorul telefonului.
Cel mai probabil ai avut o micro-fisura in ecran si a intrat aer, asta este principalul motiv pentru care un display se poate compromite.

| MFlorin88 a răspuns:

Nu are cum, in plus galaxy s10 e rezistent la apa, rezista la 1m sub apa, decinonfolie uv nu ar avea cum sa conțină atâta lichid cât sa îți creeze probleme la display, eu cred ca cei din service au făcut o manevra pentru ați anula garanția