| iGoxi a întrebat:

Cum as putea roota telefonul Samsung Galaxy J5 2016 SM-J510FN? Am incercat muuuulte modalitati de rootare cum ar fi: king root, framaroot, metode cu pc-ul dar degeaba...imi spune root unavabile. Va rog ajutati.ma!

5 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Nu ai ce-i face...Tu ai vrut pocnitoarea aia!
Cat ai dat pe gunoiul ala iti cumparai un Xiaomi Redmi Note 3 Pro care e de 4 ori mai performant!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai ocazia sa il strici de tot fara apel de reparatie.Adica nu il mai poate repara decat sa schimbe soft-ul care costa mai mult decat telefonul. Daca totusi vrei sa-l root-ezi, ai incercat cu diferite programe si nu ti-a reusit, eu zic ca mai intai trebuie sa faci dezvoltator. Cauta pe Youtube cum se face dezvoltator la un telefon Android.

| iGoxi explică (pentru anonim_4396):

Meniul dezvoltator il am deblocat.

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a răspuns:

Trebuie sa iti instalezi TWRP pe el cu ajutorul lui Odin iar mai apoi sa iti instalezi din TWRP un pachet ce ar trebui sa il descarci anume. Iar apoi ai root. Asa am patit si eu cu un trend 2 lite. Daca nu te princepi te poti alege cu un bibelou din telefon. Adica ii moare software-ul si nu mai ai ce ii face pana nu il duci la GSM. Ma rog. Daca il strici poate reusesti tu sa il resoftezi.

| amuitat a răspuns:

Eu te-as sfatui sa nu ii faci root.
Daca faci asta ai urmatoarele dezavantaje:
-Pierzi garantia
-Un antivirus va fi absolut necesar deoarece sistemul este mult mai "fragil"
-Telefonul va merge mult mai greu