| kidDiana a întrebat:

Cum imi pot da seama cat costa un telefon, adica de ex. un telefon costa 100 de euro iar eu vreau sa stiu cat costa in lei cum fac asta? fundita

Răspuns Câştigător
| Remus13 a răspuns:

Pai un euro in lei inseamna cu aproximatie 4.5 lei. Asta inseamna ca 100 de euro in lei inseamna cam 450 de lei.

7 răspunsuri:
| cooldreams a răspuns:

Inmultesti suma in euro cu 4, 3 (sau cat o fi acum un euro) si vezi cat costa in lei. De exemplu un telefon de 100 de auro ar fi in jur de 430 de lei (adica 100 X 4, 3).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a invatat in clasa a doua tabla inmultirii cu 4.

| mgtow a răspuns:

Http://convertor.money.ro/ si dai din EUR la RON singur face calculul.

| kidDiana explică (pentru anonim_4396):

Eu sunt clasa intai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru kidDiana):

Minţi, intr-o intrebare anterioară zici ca ai 14 ani. Sau poate c-ai rămas vreo 7 ani repetentă...

| valentino52 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si ce cauti pe internet intreband de sute de euro? Eu cand eram clasa 1 la vremea asta ne dadea invatatoarea peste degete sa invatam sa scriem faceam betisoare si liniute.

| kidDiana explică (pentru valentino52):

Daca nu v-ati prins am zis la misto ca sunt in clasa intai pana la urma fiecare intreaba ce vrea.Care e problema daca nu stiam chestia cu euro? V-ati nascut toti inteligenti? Nu vreau sa facem acum o cearta la intrebarea mea nu va convine ce intreb nu raspundeti.....adio