| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Cum îmi pot economisi bateria la telefon?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Inchizi ce ruleaza pe fundal, opresti wi-fi, gps si datele cand nu iti trebuie, tii luminozitatea cat de jost poti, activezi modul de economisire baterie si nu te joci, stai pe Facebook, etc.

| VoidEternal a răspuns:

Inchide telefonul si arunca-l.

Cum sa economisesti bateria... in modurile clasice. Luminozitatea mai mica, datele mobile/wifi oprite cand nu le folosesti, gps off, nfc off.

Daca ai Samsung poti face prin bixbi routines tot felul de automatizari. De exemplu sa-ti activeze automat gps-ul doar cand deschizi google maps.

Daca ai un telefon cu rata variabila de refresh treci pe 60 de hz.

Dezinstaleaza din telefon tot ce nu ai neaparat nevoie, nu iti trebuie mai multe aplicatii de email, browsing, poze, etc.

Mai usor cu jocurile. Incarca telefonul cand ajunge la 15% si scoate-l cand ajunge la 80 sau 85. Nu-l lasa peste noapte la incarcat.

Sau asa cum am zis mai sus, inchide-l de tot. happy O sa fii mai fericit fara.

| danbnz a răspuns:

Nu are rost sa economisesti bateria.
Cand va muri bateria telefonul oricum va fi depasit.

Bula
| Bula a răspuns:

Foloseste telefon cu butoane!
Bateria lor tine mai multe zile, este cand si peste o saptamana.
Langa economisirea bateriei, instant vei avea foarte mult timp liber! happy

| Brizbriz a răspuns:

Inchizi net-ul (si wifi si date)... o sa fi surprins