| Adi36346346 a întrebat:

Cum pot face la un telefon Samsung a8 2018 sa nu mai functioneze butonul de power din lateral cand e blocat telefonul? Adica in ideea daca este furat sa nu il poata inchida, sa il pot localiza de pe laptop. (Tin mereu datele mobile pe on).

Răspuns Câştigător
| InstructorDeIubire a răspuns:

Fa-ti cont findmysamsung si acolo poti sa il localizezi, blochezi etc cand vrei tu.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

și tu la rândul tău, cum l-ai inchide?

| Adi36346346 explică (pentru sierra1):

Simplu, tii apasat pe butonul de power si dupa apesi "inchidere telefon"... ce e de neinteles?

| sierra1 a răspuns (pentru Adi36346346):

"sa nu mai functioneze butonul de power" - ori nu stii ce vrei, ori ai scris strâmb

| cfrtobias a răspuns (pentru Adi36346346):

Pai daca ai strica buton n-ai putea inchide telefon si nici folosi oricum ai vrea

| Andreeush a răspuns:

Nu ai ce să îi faci, doar nu o să îi scoți butonul.