| Gabi001 a întrebat:

Salut.Cum pot instala cwm recovery pe un zte grand x in sau cum ii pot face root mai simplu?

11 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Descarca aplicatia Framarot si apliocatia MobileUncle Tools si SuperSU.

Odata instaleazale pe fiecare imparte in telefon. Dupa aceea lansezi aplicatia Framaroot si aici se selecteaza SUPERSU si mai jos dai pe Boromir. ( Succes root a fost creat)

Acuma deschidem Mobileuncle si va trebui sa scrie in stanga sus ROOT daca da e ok si putem trece la instalarea CWM RECOVERY. Ne ducem la UPDATE RECOVERY si dam pe el si aici selectam recovery care l-am copiat in Cardu de memorie., o sa apara sa dam open si ne va aparea ca sa instalat cu succes si ne cere sa dam reboot la telefon sa verificam daca este ok sau nu.

odata ce ati dat pe ok se va restarat telefonul si vei tine pe tastele pornit si volum in sus.

| Gabi001 explică (pentru itsoft):

Nu imi merge Framarot deoarece dupa ce dau aragon ca asa pare la mine ecrie failed!

| itsoft a răspuns (pentru Gabi001):

Ce versiune ai descarcat?

| Gabi001 explică (pentru itsoft):

Ultima.

| itsoft a răspuns (pentru Gabi001):

Supersu il ai instalat in telefon?

| Gabi001 explică (pentru itsoft):

Dap

| itsoft a răspuns (pentru Gabi001):

Ia alta versiune de flamaroot nu versiunea ultima versiunea 1.6 ia-o

| Gabi001 explică (pentru itsoft):

La fel.Acelasi rezultat failed:-(...Try another exploit if avaible(Error#7)

| itsoft a răspuns (pentru Gabi001):

In Enable USB Debugging on your phone Goto Settings => Applications => Development => tick/check USB debugging.

| Gabi001 explică (pentru itsoft):

Ma dau batut deoarece am reusit sa ii fac root cu iroot parca.Am instalat root checker si imi spune ca am root, dupa ce instalez game killer sau gamecih imi spune root denied.Ma chinuit o gramada sa ii fac root si dupa nu imi merg cele mai importante aplicatii de hack pentru jocurisad II dau accept la root cand deschid game killer dar degaeba spune ca nu am root.

| itsoft a răspuns (pentru Gabi001):

Ok tu decizi eu am incercat sa te ajut cat pot.