| Anonim22444 a întrebat:

Salut, cum pot sa imi dau update la android sa-l fac din 2.3.4 la 4, am Huawei Ideos X3? Va rog ajutati-ma!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi instala Android 4 pe acest telefon deoarece este foarte SLAB!
http://www.gsmarena.com/huawei_u8510_ideos_x3-3840.php

NU poate rula Android 4, telefonul se va bloca :(

Toate cele bune.

| MskDesign a răspuns:

Configuratia telefonului tau nu suporta o versiune ca android 4

| daassh a răspuns:

In primul rand ti-ai pus problema daca suporta? Gandeste-te ca poti sa-i faci un custom rom, si sa te trezesti ca ai lag, merge greu, etc
Dar daca totusi, iti doresti sa faci un asemenea custom rom, da-i un search pe youtube cu numele telefonului tau + custom rom si ai sa gasesti o gramada de video-uri care te pot ajuta.Succes!

| Prezidentul a răspuns:

Nu poti schimba versiunea din fabrica decat din root (ceea ce este o pacaleala)
sau sa instalezi o aplicatie launcher cu android kit cat.

Noroc.