| Costelus12345 a întrebat:

Salut,cum pot sti daca un Samsung S8 este original?
Ca vreau sa-mi cumpar unul( nu are cutia, deci fara metoda aia ).
Dau funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol ce raspunsuri. Pai daca n-ai un s8 sa faci diferenta la camera degeaba.si cu imeiul nu faci nimic. Toate telefoanele au. Si clonele.
In plus exista pericolul ca atunci cand bagi imeiu pe vreun site dubios, acesta sa fie furat si clonat.
Cel mai simplu e sa te uiti daca are bixbi si butonul de bixbi in stanga sub cele de volum. Clonele nu au bixby. happy

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Verifica-i IMEI-ul (e o posibilitatea mica sa-i fie "falsificat" IMEI-ul) dar e o varianta super-buna, si cu mici sanse de "nereusita".

| RB26DETT a răspuns:

Deschizi camera, vezi cum filmeaza, clonele au camere praf in general, te uiti la display daca e de calitate sau nu, clonele nu au marginile asa subtiri nici laterale nici sus jos, descarci aida64 si te uiti la specificatii, vezi cata memorie interna are, procesorul, ram-ul, tot, descarca aida64 acum pe telefonul tau si familiarizeaza-te cu aplicatia, cam asa poti verifica un telefon...

| Benyamin173 a răspuns:

Dacă mai are numărul de serie dacă n una înșel il poti pune la ei pe site si iti spune detalii despre el si daca este original