| Russenart a întrebat:

Salut, cum rezolv sa nu se mai descarce bateria in timp ce se incarca la o baterie externa? Am Samsung S3

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

LAL
TARE
NUMAI ASTA E REZOLVAREA, NU EXISTA ALTA:

cumperi o baterie externa care are putere destul de mare

e CLAR ca bateria ta nu face fata, si ar trebui, de la minimum de bun simt sa incarce telefonul fara sa il folosesti, pana la maximum sa poti sa te si joci si totusi sa se incarce

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ia-ti o baterie externa mai puternica.

| Andreeush a răspuns:

Schimbă bateria externă.

| aXy99 a răspuns:

Cumpara-ti o alta baterie (interna), la S3 se poate schimba foarte usor. Daca nu vrea nici asa (pentru ca bateriile sunt destul de vechi, chiar daca sunt "noi"), cel mai bine ar fi sa iti cumperi un telefon de generatie noua. Nu unul scump, dar unul recent aparut.

| Demidol a răspuns:

Bateria se descarca dupa ce s-a incarcat un timp?
Inseamna ca bateria externa s-a golit si se reincarca de la bateria telefonului.
Ori o pandesti cand s-a incarcat si o decuplezi, ori cumperi o baterie mai mare.

| cfrtobias a răspuns (pentru Demidol):

Eu nu am auzit asa ceva sau sa stiu sa se incarce de la telefon se opreste normal incarcarea si atat

| Demidol a răspuns (pentru cfrtobias):

Hehe, eu am patit-o. Am mai spus pe aici: nu vorbesc pana nu stiu ce spun. Verificat!

| Panait_Gabriel_Octavian_1997 a răspuns:

Opreste ti telefonul, sau trecel in modul de eeconomisere maxima. este singura optiune pentru a nu se mai descarca. cu placere