| cristianpintea a întrebat:

Cum scot parola de pe telefon? J5 20017 am instalat-o in urma unui program care mi-a cerut sa pun parola sau amprenta si nu mai stiu sa o scot.Amprenta am scos-o dar parola nu mai merge.

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

NU
du-te pe:
https://findmymobile.samsung.com/
si poti sa il descui de acolo daca ti-ai facut cont Samsung pe telefon
daca nu, atunci incearca sa iti faci, totusi s-ar putea sa iti ceara parola, asa ca in loc de resetare hard nu ai ce sa ii faci
caz in care cauta pe google: hard reset Android phone

| Bogdan70001 a răspuns:

Stiu eu o metoda insa necesita timp si tu mai mult ca sigur nu vei urma pasii

Prin urmare iti recomand sa-l duci intr-un service

| johnbucuresti a răspuns:

Ii rescrii softul prin mufa de usb mie mi-a luat 1 saptamana ca sa invat cum se face sau dai 50 lei la o firmulita de cartier si gata til rescriu ei

| Asuganni a răspuns:

Pai si nu poti sa dai resetare din fabrica? Stiu ca nu necesita sa intrii la setari. Daca ai parola poti din butoanele volum - si volum + si buton power si se reseteaza ca nou dar se sterge tot ce ai in telefonul tau dat se deschide. Exact cum a spus si baiatul acesta :

Îl închizi.
Apeși pe butonul HOME + VOLUM UP + ON/OFF
Și le ți apăsate până o să intre într-un meniu, arată ceva de genul: http://imgur.com/a/hWPah
Acum touchul nu mai funcționeză, dai în jos/sus din butoanele volum up/down. Butonul home este acum butonul OK. Iar butonul înapoi e tot butonul înapoi.
Bun. acum mergi la a treia opțiune „wipe data/factory reset" și apeși pe butonul home și apoi volum down până unde scrie cu litere mari „yes" și apeși din nou butonul home și aștepți să se încarce acele date. După asta dacă nu te dă iar în meniul principal adică aici : http://imgur.com/a/hWPah (ceea ce e imposibil să nu te dea tot aici) apeși tu pe butonul e înapoi, dar după ce s-au încărcat datele alea și la fel faci și cu „wipe cache partition" și după asta dai pe prima opțiune „reboot system now" și o să pornească el singur