| AlexandarAlx a întrebat:

Salut cum vad daca un telefon Samsung galaxy s5 este o imitatie?

2 răspunsuri:
| smeimas a răspuns:

Daca l-ai luat de la mana a doua sunt sanse mari sa fie imitatie dar daca iti porneste si totul e ok inseamna ca nu e imitatie! Poti consulta un expert

| LaLaura a răspuns:

Buna. O imitatie de telefon e usor de descoperit. In primul rand camera ( la imitatii e vga, adica e foarte foarte slaba), apoi materialul din care este facut ( la un telefon imitatie, deobice este facut din plastic de foarte proasta calitate), apoi ecreanul ( material din care este protejat ecranul - la un telefon fals, ecranul este din plastic si touchul se misca destul de greu si ramane urme pe display).