| DarkStarz a întrebat:

Salut,
Cunoaste careva o metoda sau un site unde imi pot apela telefonul mobil fara contra cost? De curand, telefonul meu imi face probleme, adica nu pot fi apelat ("abonatul Vodafone nu poate fi contactat"). Am umblat la el, la cartela sim si totul pare ok. Nu am idee ce poate fi. Mai demult era un site romanesc unde puteai apela dar acum nu il mai gasesc pe google si orice alta solutie pe alte site-uri presupune sa incarc cu credit.

Help!

Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Dacă ai cartela mai veche, este posibil sa se demagnetizeze. Salveaza nr de contact in telefon ca sa nu le pierzi si mergi la un magazin sa iti schimbe cartela dar sa iti pastrezi nr de tel. Am pățit-o. Initial am crezut ca e de la telefon, si am incercat sa vad daca face figuri si daca e bagata in alt telefon.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Suna la numarul tau de pe telefonul unui ptieten, de pe al mamei, tatalui etc. Simplu ca buna ziua.
Ce te complici cu site-uri si alte alea?

| Vântulalb a răspuns:

Acel site nu mai ofera serviciul.
Dar nu ai pe nimeni in familie, colegi, sau altcineva care te poate apela sa verifici?