| StefNN a întrebat:

Salut big grin
Am achizitionat un Htc M8 in urma cu aproximativ o luna. Telefonul functiona absolut perfect pana cand a aparut update-ul la noua versiune 4.4.3.Eram atat de entuziasmat de noua versiune incat fara nicio ezitare am apasat butonul de Update fara sa ma gandesc la consecinte. Dupa ce update-ul a fost facut, nu am observat nimic diferit in legatura cu softul sau alte chestii.Am intrat intr-un joc ( fiind pe modul power saving ), si m-a uimit faptul ca la vreo 10-20 de secunde pierdea cateva frame-uri bune.Am crezut ca este ceva normal avand in vedere ca eram pe modul power saving, dupa l-am lasat pe modul normal si intampinam aceeasi problema.
Trebuie sa precizez ca inainte de acest update telefonul functiona lacrima, pana si in modul power saving.
Am nevoie de ajutor :C, chiar nu stiu ce trebuie facut.
Am citit pe unele site-uri de downgrade, dar nu stiu daca ar repara aceasta problema.
Multumesc anticipat big grin

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Astepti pana vine un alt update. Desi nu e normal. Nu trebuia sa faca asa ceva. Din ce vad pe net, nimeni nu se plange de probleme cu performanta.

| StefNN explică (pentru sltlp):

Sper totusi sa nu se agraveze daca ii fac alt update.

| sltlp a răspuns (pentru StefNN):

In nici un caz. SI asa ti-am zis, nu cred ca e de la update. E urat sa dai un factory reset, dar chiar era bine de vazut daca dadeai, sa vezi daca se remedia.

| StefNN explică (pentru sltlp):

Mamoria Ram este momentan 850/1.8 iar spatiul de stocare din telefon este 11Gb/16

| StefNN explică (pentru sltlp):

Nu cred ca este vreo problema daca memoria de pe cardul SD este aproape de limita

| ReZiSTorr a răspuns:

Eu am un Samsung galaxy s advance... am facut update de la 2.3.4 la 4.1.2. intr-adevar, la inceput mergea foarte rau telefonul. lasa-l un pic sa se acomodeze cu softul. cred ca si in meniu ai lag... lasa-l un pic mai mult si o sa vezi ca o sa mearga