| TheBigBOYS a întrebat:

big grin
De curand am facut update la android 5.0.1 pe s4. Am mai multe intrebari :
-daca dau resetare telefon se va sterge android 5.0.1?
-voi ce parere aveti despre acest update?
-cum se poate dezinstala si sa revin la android 4.4.2?
Funda!

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

1. Dacă faci resetarea telefonului ( factory reset/hard reset ), NU se "şterge" Android-ul 5!

2. Android 5 are multe bug-uri; sunt foarte mulţi cei care se plâng de diverse probleme survenite după update :(

3. Vezi diverse tutoriale de downgrade la linkul :
https://www.google.ro/#q=downgrade+android+5+to+4.4.2+galaxy+s4

Toate cele bune.

| TheBigBOYS explică (pentru bursuc001):

Eu am un s4 i9515 daca fac fix ca la un tutorial de la s4 i9500 va merge sau vor fi probleme?

| bursuc001 a răspuns (pentru TheBigBOYS):

N-aş putea să-ţi spun exact deoarece NU am încercat!
Eventual, caută un tutorial pentru s4 i9515winking

| Ineys a răspuns:

Nu, prin resetare nu stergi android 5.0.
Poti face asta, facandu-i un downgrade.
Uite aici explicat:
http://forum.xda-developers.com/......2-t3052472
Destul de simplu.

| TheBigBOYS explică:

P.S am un Samsung galaxy s4 i9515

| TheBigBOYS explică:

Mai am o intrebare : am gasit mai multe filmulete pe YouTube dar sunt pentru s4 i9505 sau i9500 daca fac fix ca acolo imi va merge si mie?
Eu am versiunea i9515