| CatalinPTM a întrebat:

Salut, daca cumpar acest telefon de la eMAG http://www.emag.ro/......D6F4RBBBM/ am garantie la el 2 ani fara sa bifez eu chestia aia cu 1 an sau 2? Sau trebuie sa cummpar garantia? adica sa bifez alea.
Funda! :)

5 răspunsuri:
| gedanken a răspuns:

Ai inclusa o garantie de 2 ani. Daca vrei mai mult de atat atunci iti poti extinde garantia cu 1 an sau 2 si trebuie sa platesti in plus pretul pe care-l afiseaza ei acolo. Daca nu bifezi nimic ai inclusa garantia de 1 an atunci cand cumperi telefonul. E optional daca vrei sa ti-o extinzi sau nu.

| CatalinPTM explică (pentru gedanken):

Pai pe site zice ca garantia e 24 luni nu 12

| gedanken a răspuns (pentru CatalinPTM):

Scuze, am scris gresit si am modificat dupa big grin

| sltlp a răspuns:

Daca citeai, nu trebuia sa intrebi...
La acest telefon http://bit.ly/1JuUtHm ai garantie 2 ani. Daca bifezi 1 an, ai sa ai 3 ani garantie. Daca bifezi aia cu 2 ani, ai sa ai 4 ani garantie. La servicile de +1 sau +2 ani, pe langa extinderea garantiei, beneficiezi si de service mai rapid(daca ai probleme, si nu il rezolva in 5-10 zile iti da banii). Clasic, la 2 ani, perioada de service e de 15 zile.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, ai Garanţia legală de 2 ani!

Acea opţiune este folosită în cazul în care doreşti să-ţi prelungeşti Garanţia cu încă 1 an happy

Toate cele bune.