| PiticuS a întrebat:

Daca fac un factory reset la un telefon pierd si contactele din agenda? Daca am pozele pe g+ si dropbox raman acolo sau se sterg si ele?

5 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Dacă ai contactele pe SIM, scoți SIM-ul, iar dacă le ai pe telefon le pierzi.
Oricum la factory reset pierzi absolut totul și ai telefonul ca și când l-ai lua nou.

| PiticuS explică (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Dar nu raman cele care le am pe dropbox si Google +?

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru PiticuS):

Nu știu sigur, deși tind să cred că pierzi absolut totul.

| PiticuS explică (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Aha sad. Nu mai am memorie in tel. Am 84mb si am sters absolut tot. nici poze nu mai are in el. Mai are cateva. Dar sunt in dropbox si pe Google + pe Pc

| ionut258 a răspuns:

Cand dai factory reset pierzi doar contactele din telefon, cele salvate pe sim sunt ok. Iar fisierele de pe dropbox si google plus, alea sunt in cloud, nu in telefon, deci nu se sterg.
Bafta!