| Sebi1017 a întrebat:

Salut, dacă folosesc modul economisire baterie tot timpul îmi va afecta bateria? (Huawei nova 5t)

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, te ține mai mult!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O afecteaza in sensul ca nu se mai consuma asa mult happy

| PainTech a răspuns:

Nu.

Modul de economisire oprește / limitează activitatea unor aplicații de fundal.

| GdX a răspuns:

O afecteaza in mod pozitiv, adica ii mareste durata de viata.
Un telefon in modul de power save limiteaza aplicatiile din fundal si astfel ruleaza mai putine. De asemenea incetinestw si procesorul, acesta ne mai functionand la capacitate maxima.

| AureliusTPU a răspuns:

Nu se strica bateria dar o sa mearga mai greu ca va limita procesorului, reduce luminozitatea si o sa se incarce mai greu pe Youtube, google, etc dar depinde de cum mergea si inainte.

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Modul economisire energie iti reduce energia telefonului de la maxim la minim, eu unu il folosesc cand am undeva la 30%baterie happy daca il tii mereu activ iti v-a creste durata bateriei asta daca nu butonezi non-stop! bafta