| George12356456 a întrebat:

Daca m-am portat de la Orange pe digi acum 2 luni, dupa cat timp pot face inca o portare?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

6 Luni. http://bit.ly/37NSsay Daca ai luat un obiect in rate va trebui, insa, sa suporti valoarea acelui obiect la pretul lor de magain.

| antimulte a răspuns:

Vezi in contractul semnat, cel mai probabil insa ai contract pe 24 de luni, asa se cam fac in mod standard. La expirarea contractului poti face cerere de reziliere a lui in mod gratuit, altfel. daca incerci pana la incheierea lui s-ar putea sa iti ceara daune, nu ca ai fi obligat sa le achiti ca nu se intampla nimic, dar ai nevoie de ei ca sa iti pastrezi numarul si sa il portezi in alta retea.

| Sonia822 a răspuns:

Cred ca era o perioada in care puteai sa renunti, dar ai depasit-o, premi`se ca era de 14 zile