| blackann a întrebat:

Salut, daca mi-am spart telefonul si pare ca s-a spart putin si din placa de baza din spate, nu doar ecranul, stiti cumva daca se poate inlocui placa de baza? Vreau sa recuperez datele din el, atata tot. Si daca puteti recomanda un service gsm bun in Bucuresti. Multumesc, o zi buna!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Service gsm in Bucuresti gasesti in pasajul bucur obor, acolo ei resofteaza telefoane decodeaza repară. mergi la ei cu telefonul si vezi ce mai pot salva din el.

| blackann explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc, o sa incerc.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Placa de baza costa mult si nu mai merita reparat, altul nou, placa de baza inseamna tot telefonul.

| blackann explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu conteaza pretul, am date acolo de peste 5 ani, e important pentru mine sa nu le pierd.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă.

| VoidEternal a răspuns:

Place de baza se poate inlocui dar stocarea e integrata pe placa de baza. Deci daca o schimbi nu mai recuperezi nimic. E posibil sa mai poti recupera datele daca atunci cand conectezi telefonul la un laptop, iti detecteaza ceva.

| blackann explică (pentru VoidEternal):

Pai telefonul nu se mai aprinde...

| VoidEternal a răspuns (pentru blackann):

Nu contează. Uneori chiar și așa poate fi detectat de un PC.

| blackann explică (pentru VoidEternal):

Nu a mers... crying