| Eduard8452 a întrebat:

Salut,dau funda celui care ma ajuta, am cumparat de curand un Huawei p smart z,merge perfect dar cand il bag la incarcat incarcatorul riginal se incinge de nu pot tine mana pe el, am scos cablul de incarcare din incarcatorul original si l-am conectat la unul de Samsung si acela nu se incalzeste. Ce pot face sa nu se mai incalzeasca cel original(daca il incarc cu cablul original si incarcator de Samsung afecteaza bateria?)

Răspuns Câştigător
| Alechs22 a răspuns:

Nu afecteaza cu nimic. Am un SAMSUNG GALAXY S20 ultra. Și cu el încarc un Huawei P Smart. Pun un adaptor la încărcătorul de la SAMSUNG și îl încarc. Și nu se încălzește de loc.
Btw... ia să îți schimbi încărcătorul. Mă refer la adaptor. Nu la cablu. Și îmi lași răspuns. Nu are de ce să fie bateria. U ai specificat că telefonul este nou.

| Eduard8452 explică (pentru Alechs22):

Am un incarcator de 9v acela se incinge foarte rau nu poti sa tii mana pe el asa ca am ramas la cel de Samsung

2 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Nu are de ce sa se strice, la incarcarea cu incarcatorul de Samsung. Incarcatorul original daca se incalzeste asa, inseamna ca nu rezista mult timp. Se poate vedea in cat timp se incarca cu incarcatorul Samsung si in cat timp se incarca cu cel original. Daca telefonul nu se incalzeste la incarcarea cu incarcatorul Samsung si incarcarea nu se face prea repede cu incarcatorul Samsung, atunci cred ca e o incarcare sigura.