| qwerty1234567 a întrebat:

Dau FUNDA! Exista vreo sansa ca daca imi schimb telefonul mesajele (de pe whatsapp) de pe cel vechi sa nu se piarda? (adica gen sa le transfer de pe cel vechi pe cel nou)
Mentionez ca am avut Samsung si o sa imi iau tot Samsung, deci firma e aceeasi.

Răspuns Câştigător
| SüßesHäschen a răspuns:

Cand ai sa iti instalezi pe noul telefon aplicatia whatsapp o sa iti ceara daca vrei sa faci back up la vechile mesaje si o sa ai totul pe telefonul cel nou..sau dai la setări in whatsapp dai la Conv si dai backup conversatie apoi salvați si gata.

1 răspuns:
| Razvan_Iconaru_1994 a răspuns:

Da, faci backup!