| Aaa222 a întrebat:

De 3/4 luni mi-am facut abonament la digi si am minute si internet international (10.000 g). Ideea e ca eu o sa ma mut la sora mea in Germania si vreau sa stiu daca o sa imi mearga internetul si daca o sa imi ia bani in plus daca folosesc abonamentul din afara. Ca nu il pot inchide si nu am ce sa fac altceva

Răspuns Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

Dacă tot pleci in Germania mai bine îți iei o cartela prepaid de la O2, Vodafone, Tchibo etc, găsește o ofertă bună cu minute bune și GB pentru internet și ieși mai in avantaj, îți trebuie numai cartea de identitate pentru a cumpăra, nimic altceva. Roamingul la Digi după cum mi-a fost comunicat din România încă mai există cu prețuri la jumătate de cum erau înainte. Eu îți sugerez să nu folosești internetul de Digi, are semnalul foarte prost, merge din doi în doi.