| Sandu3 a întrebat:

De cateva luni am facut un upgrade de la Android Lollipop la Marshmalow de care nu sunt multumit pentru ca telefonul avand memoria interna mica(8Gb)are momentan un lag permanent si enervant ceea ce cu Lollipop nu se intampla.As putea sa-l dau inapoi la Lolipop din telefon sau trebuie sa apelez la service, neaparat? Revenirea la setarile din fabrica ajuta la ceva?

2 răspunsuri:
| Anonim77997 a răspuns:

Resetare n-o sa te incante prea mult. Upgrade-ul la Android 6 va ramane. Va trebui sa-i rescrii androidul original cu aplicatia SPFlashTool, care ruleaza pe Windows Pc. Aceeasi prostie am facut-o si eu, dar am rezolvat-o cu SPFlashTool-ul. O sa ai nevoie de un firmware pentru telefonul, driver pentru ca telefonul tau sa fie vazut de PC oprit, SpFlashTool-ul. Suna complicat, dar nu-i. Singura problema ar fi sa nu gasesti firmware-ul telefonului tau pe net

| Sandu3 explică (pentru Anonim77997):

Mersi pentru raspuns, dar cred ca ma duc totusi la service.Telefonul e inca in garantie pana in iulie si daca ceva nu merge bine, pierd si garantia. Oricum, mersi de raspus.