| ionpopa57 a întrebat:

De cateva saptamani urmaresc telefonul Huawei P30. Vreau sa il cumpar la pretul de maxim 1600 de lei, momentan cel mai mic pret a fost 1900 la magazinele cunoscute (Altex, Emag, Media Galaxy etc). Il vreau sigilat si cu garantie. Cand credeti ca il voi putea achizitiona la un pret de maxim 1600 de lei? Sau daca cunoasteti alte surse de incredere. Sau un telefon la fel de bun la acesti bani, 1500 de lei. Multumesc!

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Depinde ce dorești de la telefon. Dacă este ansamblul foto/video, procesorul și procesorul grafic, ecran, etc.

Per total, unul care este la fel de bun ca P30 sau care îl depășește în unele zone este Xiaomi Mi Note 10.
Are procesorul mai slab dar în rest este mai bun, cel puțin în departamentul foto/video.

Nu există telefon de 1500 lei să îl întreacă pe Huawei P30 la preț de magazin.

Alte telefoane care pot oferi performanțe similare sunt:
Xiaomi Mi Mix 3 5G, Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 8 Pro.
În curând apar Xiaomi Redmi Note 9 Pro și Xiaomi Note 10 Lite, ar putea și acestea luate în considerare.
Totodată și Huawei P40 Lite arată destul de bine.