| svenhassel13 a întrebat:

De cateva zile telefonul meu (Huawei mate 20 lite) nu mai are sunet. Nu se aude nimic, doar daca bag casti. Pareri?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Difuzorul e defect, mergi cu el la magazin daca ai garantie sau la un service.

| svenhassel13 explică (pentru Wr3nch):

Am avut garanție...a mâncat-o focul laughing

| Wr3nch a răspuns (pentru svenhassel13):

Pacat, economiseai vreo 100-200 de lei.

| svenhassel13 explică (pentru Wr3nch):

Oh. Shit

| GPA a răspuns:

Verifică dacă n-ai instalat un egalizator de frecvență sau dacă telefonul are egalizatorul activ din setări. Dezactivezi, ridici volumul la maxim și închizi telefonul.
Închide aplicațiile neutilizate din fundal (Oprire forțată). Spun asta ca să identifici dacă este problemă de soft. Folosește un spray cu aer comprimat pentru a curăța difuzorul. Deschizi telefonul și instalezi aplicația aceasta pentru curățarea prin ultrasunete a rezidurilor depuse pe difuzor : https://play.google.com/......ps/details

Dacă tot nu-și revine difuzorul, înseamnă că este perforat, deteriorat. L-ai scăpat în apă, pe jos, l-ai ținut la condens? Îl înlocuiești în service dacă nu te pricepi.