| AlecsandraSi a întrebat:

Salut,
de ce nu pot adauga tonuri de apel la Nokia lumia 900?
Am folosit programul Zune, am redenumit piesele Ringtone si apoi le-am copiat in telefon.
Acele piese se sterg automat si nu se mai pot copia in telefon.

Ma poate ajuta cineva?
Multumesc

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu trebuie sa redenumesti piesele! Aici gresesti!
Pentru a seta un ton de apel, altul decât cele existente în telefon, faci în felul următor:

1. conectezi telefonul la calculator cu ajutorul cablului de date.

2. odată conectat telefonul (se deschide ZUNE), ai acces la folderele din memoria acestuia.(folderele sunt in My Computer). Cauti folderul "ringtones" și îl deschizi.

3. în folderul "ringtones" copiezi orice melodie din calculator (maxim 30MB). De regulă, mp3-urile nu au atât de mult.

4. după ce ai copiat melodiile preferate în folderul ringtones din memoria telefonului, deconectezi aparatul de la calculator.

5. din meniul telefonului accesezi Settings –> ringtones+sounds.In lista ringtone-urilor vor apărea și melodiile pe care le-ai copiat. Mai departe e simplu. Selectezi melodia dorită pentru ton de apel.

Cu placere!