| MaxKiller911 a întrebat:

de ceva vreme mi-a venit ideea sa fac review-uri la telefoane,tablete etc. vreau sa-mi spuneti ce imi trebuie ca sa fac acest lucru. big grin si cam cat m-ar costa toate pregatirile?
si as vrea sa va intreb unde pot gasi o camera ( nu conteaza cati mpx ) cu tot cu suport ( ca sa nu mai trebuiasca sa-mi tina cineva camera ) si cam cat costa?
eu m-am gandit ca pot face lucrul acesta pentru ca stiu destul de multe despre telefoane, tablete etc. dau funda celui care raspunde la toate intrebarile. big grin

6 răspunsuri:
| condreavaly a răspuns:

Te costa mult daca nu ai un partener ca cel.ro sau emag.ro care pot sa iti trimita telefoane sa le faci review si dupa sa le trimiti inapoi la ei. nu are rost sa faci asta. sau daca ai un service gsm mai merge. vine clientu cu telefonul si ii zici cu 15 minute mai mult si tu ii faci si un review. in rest te costa mult. un iphone 5 il gasesti in jurul pretului de 700 de euro. ok tu iei un iphone 5 ii faci review si dupa pastrezi telefonul. iti iei un galaxy s3 sa faci review si ce dracu mai faci cu telefonul? nu te complica. sunt multi care fac review si primesc bani frumoasi dar sunt parteneri cu multe firme aferente care vand electronice. daca nu ai un asa zis sponsor nu te chinui sa faci asa ceva ca vei fi tot in pierdere. cu camera e simplu, mergi in altex te uiti la o camera care filmeaza hd ceri si un trepied si cam aia e. bafta si anunta-ma te rog ce vei face ca tare curios sunt

| MaxKiller911 explică (pentru condreavaly):

Nu ma asteptam la raspunsul acesta,dar daca stau bine sa ma gandesc este adevarat,acei oameni care fac review-uri la diferite devide-uri au sponsori,dar eu nu vreau sa fac cine stie ce, eu vreau sa le fac pentru mine mai exact, daca am noroc sa gasesc vreo oportunitate bine, daca nu iar bine. oricum iti multumesc foarte mult pentru raspunsul tau, si, tinand cont ca eu nici buletin nu am ( am aproape 13 ani ) nu prea am sanse. sad

| condreavaly a răspuns (pentru MaxKiller911):

Mai sa stii ca nu prea conteaza varsta daca tu te pricepi. chestia e ca va trebui sa cauti un sponsor care se ocupa cu device-uri dar ei se uita la varsta. poti vorbi cu review-eri straini si sa te lase sa le traduci review-rile lor. asta ar fi o a 2-a solutie.

| MaxKiller911 explică (pentru condreavaly):

M-am gandit sa-l intreb pe tata-l meu daca poate sa vorbeasca cu un coleg de-al lui de serviciu care are un service de telefoane si se ocupa cu telefoane daca ma poate ajuta, crezi ca as putea sa fac ceva asa?

| condreavaly a răspuns (pentru MaxKiller911):

Da, daca ai cunostinte de ce nu. de unde esti tu?

| MaxKiller911 explică (pentru condreavaly):

Eu sunt din Darmanesti, Arges, de ce?