| SaintBear a întrebat:

Salut.
De curand a aparut in Romania Android 5.0 Lollipop, iar toti cei pe care ii cunosc au primit noua versiune, numai eu nu. De fiecare data cand merg la Software Update spune ca e instalata noua versiune. Singura solutie ar fi sa astept?
Tin sa mentionez ca am Samsung Galaxy S4 i9505 luat la liber.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să ai RĂBDARE că o să-ţi apară update-ul oficial la Android 5 :)

Dar, update-ul se distribuie în funcţie de ţară/versiune & model/operator de telefonie mobilă :(
Deci, trebuie să ai RĂBDARE!

Vezi alte detalii la linkul oficial :
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/FOTA/

http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Asteapta versiunea originala pe care o va lansa Samsung. Poate ceilalti au instalat custom rom-uri de pe net si nu prin update-ul oficial.

| KingTheKing a răspuns:

Daca nu ti-a aparut cauta pe google Samsung firmware dai pe site-ul lor si scrii modelul de telefon! apoi dai pe soft si iti apare undeva kies si instalezi de acolo! dar eu nu te sfatuiesc sa ii dai update fiindca consuma mult ram

| SaintBear explică:

Te asigur, au primit update-ul oficial