| 4LiFEYG a întrebat:

Salut, de curand am achizitionat un telefon de tip „Samsung Galaxy Grand Prime" la abonament la telekom. Problema este ca ieri mi-a mers netul foarte bine adica intr-o secunda – doua se incarca totul, nu a durat mult decat 2-3 ore. Azi la liceu pornesc netul si dabia se incarca pe browser, youtube, facebook. Ce ar putea fi?

Mentionez am internet nelimitat de la telekom.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la relatii clientii. O eroare idioata intampinata de mine si la Orange. Downlodam in 3G cu 5 kbs. Upload 2kbs... iar pe net zici ca eram de pe Nokia 2610. Nu s-a rezolvat pana nu am luat legatura cu serviciul clienti. Vezi sa ai retea 3G activa sau dupa caz 4G. Si sa te afli in aria de acoperire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Internetul e nelimitat dar traficul de dte cat este? Daca ai numai un giga de trafic, iti da la viteza buna de 1 giga dupa are viteza de transfer cade drastic. Tu daca te uiti pe youtube 3 ore si mai si inari alteva, atinge pragul de trafi inlus apoi scae viteza si abia te tarai pe faebook. Deci internet nelimitat inseamna a iti da internet pe tot parcursul abonamentului dar numai 1 giga trafic sau at scrie in contract, la viteza 3g. Dupa ce ai consumat resursele, scade viteza. Uita-te pe contract si vezi cat trafi inclus iti da.

| Izabellasofia a răspuns:

Daca nu ai activat 3g sau 4g sau orice ai tu la liceu sigur nu o sa iti mearga. Funda?

| 4LiFEYG explică (pentru Izabellasofia):

Bun, si cum activez 3G-4G?

| Izabellasofia a răspuns (pentru 4LiFEYG):

Stii bara aia de sus? o dai in jos si o sa vezi 3g sau 4g