| CgN a întrebat:

De curand am auzit pe cineva ca ar avea asigurare(casco) la un telefon la mana a 2-a facuta la nu stiu ce mare magazin de electronice din bucuresti.Este adevarat sau este minciuna?

Răspuns Câştigător
| DjCiprianAlexandru a răspuns:

Teoretic ai putea, nu vad de ce nu! Se uita la starea telefonului, se incheie un contract apoi tu platesti o suma lunara.cel mai bine ar fi sa mergi la un dealer sa intrebi.

2 răspunsuri:
| DjCiprianAlexandru a răspuns:

De regula, asigurarea se incheie in momentul cumpararii telefonului.
Cu numai 2 sau 3 euro lunar, telefonul furat sau stricat poate fi inlocuit cu unul nou.

| CgN explică (pentru DjCiprianAlexandru):

De asta stiu dar pe mine ma intereseaza daca pot sa fac ceea ce am zis eu

| DjCiprianAlexandru a răspuns (pentru CgN):

Teoretic ai putea, nu vad de ce nu! Se uita la starea telefonului, se incheie un contract apoi tu platesti o suma lunara.cel mai bine ar fi sa mergi la un dealer sa intrebi.