| cosmin1392005 a întrebat:

Salut.
De curând am cumpărat de la EMAG un iPhone 11 nou.In primele zile bateria mă tine 13 ore de folosire continua fără probleme dar acum am pățit ca după 8 ore sa se descarce! E problema de la baterie sau am eu impresia?(telefonul a fost achizițonat in 26 Decembrie)

Răspuns Câştigător
| Irinelp a răspuns:

Cu cat ai deschise mai multe aplicatii si jocuri cu atat si bateria se descarca mai repede, cu cat îl ti la incarcat fara a fi necesar cu atat si bateria se degradeaza mai repede, specialistii spun ca bateria trebuie pusa la incarcat cand ajunge la 20% si trebuie sa se incarce pana la 90 % si pana la 100% 1-2 ori pe luna.

1 răspuns:
| danbnz a răspuns:

Posibil sa ai si aplicatii care merg in background si "mananca" din baterie.
Instaleaza un app dedicat si afla cine si cat consuma.