| chrystty a întrebat:

Salut,de curand am primit de la sora mea un iphone 4, cumparat din Japonia, reteaua Softbanck.Am fost cu el la un service dar mi-au spus ca tot ce pot face este sa ii puna un cip ca eu sa pot suna, dar asa majoritatea aplicatiilor nu mi-ar functiona.Eu vreau ca el sa fie la versiunea 6.1.3 (ultima) ca aplicatiile sa functioneze si sa fie decodat,insa baiatul de la service mi-a spus ca nu se poat. Poate cineva sa ma ajute cu un sfat, o parere, o idee?

4 răspunsuri:
| WithoutName123456789 a răspuns:

Daca nu se poate, nu ai ce sa faci, am mai vazut la cineva un cip din asta si ii mergeau aplicatiile foarte bine.
Sper ca te-am ajutat.

| chrystty explică:

Am auzit ca dupa ce il sting sau se descarca acel cip nu mai functioneaza este adevarat?

| chrystty explică (pentru WithoutName123456789):

Si daca se descarca telefonul, cipul mai functioneaza?

| WithoutName123456789 a răspuns (pentru chrystty):

Nu este adevarat, cipul inca o sa iti functioneze.