| Crestin1 a întrebat:

Salut.De curand mi-am instalat aplicația viber si nu stiu daca pot apela persone care nu au viber pe telefon si daca ma costa ceva.Dau fundă si vot

2 răspunsuri:
| T4zu a răspuns:

Salut si eu folosesc Viber si spun ca este o aplicatie foarte utila, atat pentru smartphone cat si pentru PC.
Referitor la intrebarea ta, Da poti apela persoane care nu au viber in telefon doar daca ai credit pe cartela, deoarece in acest mod "Vider Out" se consuma credit real (Euro), iar daca persoana respectiva are Viber, atunci mesajele si apelurile sunt gratuite.
Sper ca te-am ajutat!

| Dxi a răspuns:

Daca vrei sa suni o persoana care NU are viber pe telefon, te costa credit. eu una nu am credit, doar extraoptiunea, deci nu pot face astalaughing. daca persoana respectiva are viber, nu platesti nimic, consumi doar net ( ai grija daca nu ai wifi si esti pe netul de la cartela, se cosnuma repede :* )