| Mihai4ever09 a întrebat:

Salut! De curând mi-am schimbat telefonul și pe Facebook, Instagram nu mai ma pot conecta(știu parola, mail tot) am autentificarea în 2 factori și nu primesc mesaj pentru codul de verificare, numărul este corect dat, m-am portat de la Vodafone la Orange acum ceva timp, dar nu cred ca are nicio legătură, menționez ca de la banca, icloud primesc. Am încercat și cu alte telefoane sa bag cartela, efectiv nu merge, nu este de la telefon... Am încercat pe laptop sa selectez să-mi trimită codul de confirmare pe mail. Dar aceasta funcție nu mai este, doar sa trimit un document buletin, permis etc sa ateste ca sunt eu, doar ca nu mi-au dat mail înapoi cei de la Facebook. De la ce Poate FI SA Nu primesc mesaj? NU Înțeleg. Va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Se mai intampla. Mai incearca in alta zi, asa am patit si eu dar pana la urma am primit mesaj

| Mihai4ever09 explică (pentru Furnicuta000):

De 2 zile e asa și scria după ce dau actul de identitate pentru confirmare ca în 24 ore primesc pe mail ceva de la ei, dar ce îmi da nu scrie, probabil sa pot accesa contul și de acolo sigur scot autentificarea asta. Dar pana acolo e culmea știu toate detaliile la cont și ma lovesc de problema asta...

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

De pe PC te poti conecta pe aceste conturi?

| Mihai4ever09 explică (pentru Lioana):

Nu, pentru ca e tot cu autentificare cu 2 factori și sunt delogat de peste tot, nu am acces la acele coduri din setări sau sa am dat modalitatea - un prieten de încredere ca să primească el, nu știu cum sa procedez