| WithoutName123456789 a întrebat:

Salut,de la ce operator as putea sa cumpar un telefon in rate,insa pe factura, fara a fi nevoie de un card de credit?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca-ti va acorda tie cineva credit pentru un abonament, fiind inca elev si neavand venituri sa poti platii ratele lunare.
Si nu vorbesc de credi card aici, ci de eligibilitatea incheierii uni contract telefonic cu aparat inclus.
Poate aprintii tai pot face acest lucru, dar tu nu esti eligibil.

| Wr3nch a răspuns:

Digi si Orange. La Telekom si Vodafone nu stiu sigur.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Poți încerca la oringe, dar trebuie sa ai minim 20 de ani.
NU îți dă dacă ai 18 ani ca nu are încredere.
Îți dă fără sa ai un venit sau card de credit
PENTRU ca te pune sa le plătești în avans

| CarcotasulVesel a răspuns:

Din cate stiu eu, toate in afara de DIGI (adica Vodafone, Orange si Telekom) chiar am observat asta la DIGI comparativ cu restul

la DIGI te verifica prin ING, chiar daca creditul e pe loc, in plus nu poti sa platesti prin asta mai mult de 4000lei:
https://www.digiromania.ro/zeroavans-allview-x4

Beneficiile programului de rate:

24 de rate egale, fără dobândă, incluse in factura Digi
COMISIOANE ZERO pentru acordarea si administrarea creditului
Se acordă PE LOC in magazinele Digi selectate
Finanţezi între 200 si 4000 de lei din valoarea telefonului*
Criterii minime pentru a primi creditul ING Acum:

cetăţenie română şi domiciliu in România
minimum 18 ani si maximum 61 de ani (pentru femei) sau 63 de ani (pentru bărbaţi)
venituri de minimum 1.000 lei, din salarii sau pensii; nu sunt eligibile şi nu pot fi luate în calcul veniturile obţinute de cadrele militare, precum şi de alte categorii profesionale angajate în sistemul public, pentru care datele privind veniturile nu sunt disponibile pentru verificare in baza de date centralizată ANAF
vechime în muncă de minimum 1 an şi de minimum 6 luni la ultimul angajator.

| REMiXDJ a răspuns:

De la orice operator de telefonie mobila poti cumpara telefon in rate functie de valoarea lui.Iti va cere buletinul si o dovada adeverinta ca ai un venit ca sa poti plati si daca ai si un venit suficient functie de valoarea telefonului. Durata creditului nu poate fi mai mare de 5 ani. Minim este di ferit de la un operator la altul.Nimeni nu cere card de credit sau orice fel de card bancar. Daca nu poti sa dovedesti ca ai un venit nu poti cumpara in rate nimic.

| bliti a răspuns:

De la toți operatorii

| Osho2012 a răspuns:

Din cate stiu la telekom se ofera rate de genul fara card o ruda a vrut sa isi cumpere odata si ii oferea doar 2000 lei suma pentru rata dar probabil difera in functie de venit si toate cele