| CR1571XD a întrebat:

Salut de o vreme imi tot apare pe telefon, din 3 in 3 secunde : Din pacate, Servicii Google Play s-a oprit. Ce trebuie sa fac?
Multumesc Anticipat

Răspuns Câştigător
| TinauRobert a răspuns:

Intra in setari si cauta "Servicii Google Play" si dai stergere totala si dezinstalare actualizari.Bafta!

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Resetează telefonul din fabrică.

| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Salut. Incearca sa dai un hard reset din butoanele laterale daca apare problema cu "servicii Google Play s-a oprit" Power +Volum sus dupa care selectezi hard reset si wipe factory. Daca nu merge nici asa incearca la un service gsm sa resoftezi telefonul. Daca esti din Bucuresti apeleaza la www.Servicetelefoane.ro

| Silviu0101 a răspuns:

Ai incercat o resetare de soft? De obicei functioneaza. Daca nici asa nu functioneaza, mergi la un service GSM. Insa ceea ce spui tu e o eroare de soft oricum...

| Lupea_Silviu_2000 a răspuns:

Trebuie sa intri in bios si sa dai resetare la setarile din fabrica altfel nu ai cum ai un virus si mie mi s a intamplat si nu e alta solutie ca sa intri in bios trebuie tii apasat butoanele de aprindere/inchidere a telefonului si butonul de dat volumul mai tare(nu sunt sigur dacala toate telefoanele este asa dar asa e la al meu)