| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Detin un Huawei Mate 20 Pro. Vroiam sa va intreb,cei care cunosc mai multe despre fotografii, camere samd...de ce acest telefon este vazut undeva peste Note 9? Anterior am detinut un Note 8, un S7 Edge,telefoane de care am fost foarte multumit pentru camera, pentru setarile automate ale camerei.Nu spun ca acest Huawei nu ar face poze exceptionale,in anumite conditii,dar per total parca Samsung-ul are unele avantaje. Avantajele remarcate sunt luminozitatea blitz-ului(prefer tonul acesta mai rece,mai puternic decat dual ton-ul de la Huawei).Iar in unele poze,remarc,in conditii slabe de iluminat,Samsung scoate mai multe detalii,decat Huawei,cel putin cand telefonul este indreptat spre zona mai puternic iluminata,cand folosesc blitz-ul.Voi ce parere aveti? Cu toate ca nu ma pricep,foarte bine,totusi vad Note 9, un telefon cu o camera exceptionala.

2 răspunsuri:
| IonutR1 a răspuns:

Nu esti singurul care a observat lucru asta si nici ultimul.Telefonul este teorectic peste Note 9, si asa e, adica are procesorul din cate stiu ceva mai puternic si alte chestii, dar cei de la Samsung au stiut ce sa faca la acel telefon sa il optimizeze cat mai bine si prin soft a realizat o multime de lucruri. Chiar daca Mate-ul are 3 camere, parca tot Samsung il bate.Cam asta e, daca Mate 20 ar fi fost realizat de catre Samsung posibil telefonul ala ar fi fost o bestie in adevaratul sens al cuvantului.Eu detin un S9+ care are exact aceleasi camere si acelasi procesor ca pe Note 9 si pot sa spun ca telefonul este mult peste alte telefoane mult mai scumpe.(Tuse, tuse... Iphone X.) rolling on the floor Cam asta e.chiar daca exista astfel de diferente, telefonul pe care il ai e un mic monstru si sa-l stapanesti sanatos in continuare. Bafta!

| venividivici2017 a răspuns (pentru IonutR1):

Multumesc.La fel si tu!