| Stoica_Paul_1996_csBA a întrebat:

Salut
Dețin un Huawei nova 5t și aseară din greșeală m-am așezat peste el si s-a îndoit puțin, însă nu am observat nici o problemă, până azi, când am observat că se încarcă foarte greu(ceea ce e ciudat că normal am 100% într-o oră aproximativ) și butonul de on/off e foarte fierbinte, aproape insuportabil, doar acesta și nici amprenta nu merge, aveți cumva poate niște sfaturi sau ar trebui să ma duc direct la GSM cu el?
Vă mulțumesc!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

L ai stricat ai pierdut garantia, cum sa te asezi pe el ca o babă de 80 de ani, nu te uiti nu esti atent unse pui lucrurile, niciodata nu pui un telefon in pat sau pe canapea unde pui fundul, ca uite ce pățesti, telefonul se tine pe masă ca pe masa nu pui fundul, acum il duci la reparat si dai bani ca toti o sa i si dea seama ca nu este defectiune din fabricatie.

| Mirel4412 a răspuns:

Poate s-a indoit bateria sau s au blocat niste canale/ circuite, nu l mai tine aprins. Stinge-l si du te cu el la service. Nu stii cat poate sa iti explodeze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păcat! 5T este un telefon fain, chiar vreau să îl cumpăr și eu după 2 ani de Huawei P smart 2019.

| Ionut123987 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergi GSM cu el. Probabil ceva fire sau mufe din interior au deviat sau poate s-a fisurat ceva piesa/plăcuță