| blintzz a întrebat:

Dețin un iPhone 6s, iar când vreau sa descarc ceva de pe appstore (moca) îmi cere sa adaug un card de credit, stiti cum pot rezolva problema aceasta?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să selectezi că nu ai/dorești o opțiune de plată.

Deschide „Setări" → „iTunes & App Stores"
Atinge „View Apple ID" → „Payment Information"
Selectează „None" ca tip de plată

| Gabriel9707 a răspuns:

Pai incearca sa iti faci un cont fara card de credit. Asta se face asa:

1. Daca esti deja logat, iesi afara din acel cont.
2. Cauta aplicatia care vrei sa o descarci si dai pe ea ca sa o descarci.
3. Cand iti apare mesajul acela ca sa te loghezi sau sa creezi un cont not, dai pe creare cont.
4. Urmezi pasii necesari ca sa creezi contul, si cand ajungi la partea cu cardul de credit alegi "None".

Sper ca te-am ajutat happy

| GheorgheSarev a răspuns:

Cauta aplicatii fara bani