| rem1x70 a întrebat:

Dețin un iPhone 6S și îmi petrec foarte mult timp pe el.
Atunci când vreau să mă joc, de multe ori îmi dau luminozitatea la maxim ca să pot fi mai atent la joc. Deși luminozitatea este la maxim, la un moment dat luminozitatea se face tot mai întunecată treptat, însă dacă deschid bara de instrumente, luminozitatea pare să fie la maxim. Este posibil să existe vreo setare care este activată și care reduce luminozitatea în timpul rulării aplicațiilor sau jocurilor care consumă extrem de multă baterie? Sau este o problemă din fabrică?
Țin să menționez că telefonul este relativ nou nouț (are aproape 4 luni).
Aștept răspunsuri cât mai detaliate.
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Poate te ajuta asta: https://support.apple.com/ro-ro/HT202613
Recomand luminozitatea automata. Lumina prea mare afecteaza vederea.

| rem1x70 explică:

Îmi pare rău, dar nu cred că ați înțeles. Știu cum se ajustează luminozitatea, însă atunci când mă joc și am luminozitatea la maxim, după ceva timp mi se întunecă deși în bara de instrumente apare că ar fi la maxim luminozitatea...
După ce ies din joc, luminozitatea revine înapoi la valoarea sa naturală după vreo 5 sau 10 minute

| Deni4trs a răspuns:

Poate iti este activata luminozitatea automata!