| AnduMAV a întrebat:

Salut.
Detin un Nokia N97 de cateva luni si nu ma avertizeaza atunci cand am un mesaj nou.
Inainte : Primeam un mesaj, telefonul suna, imi aparea 1 mesaj nou iar sus langa baterie imi aparea un "plic"
Acum :Telefonul nu mai suna, nu-mi apare 1 mesaj nou iar plicul nici vorba de el.
Sa citesc mesajul trebuie sa intru in meniu/mesaje/inbox si acolo vad toate mesajele noi.
Poate are cineva o idee cum as putea sa rezolv problema!

Stima!

2 răspunsuri:
| Weyland a răspuns:

Încearcă să faci un update la firmware cu Nokia PC Suite.

| Mineツ a răspuns:

Presupun ca e o defectiune, daca e asa trebuie sa il duci la cineva specializat in telefoane mobile, sau s-ar putea sa fie la setarile telefonului, sau setarile de apel, cauta acolo, daca nu gasesti nimic legat de problema ta dul la cineva specializat BFT