| Andiii a întrebat:

Detin un Orange San Remo (Alcatel One Touch Idol X) (cod 6030X) Ma intereseaza cum ii pot schimba tonul / ringtonul de la mesaje..ma poate ajuta cineva? funda!

Răspuns Câştigător
| speedgoblin a răspuns:

Intri in meniu si apoi la mesaje.Acolo trebuie sa ai ceva gen "Setari mesaje".Iar prin gramada de setari trebuie sa fie ceva si de tonul de mesaj. Daca nu tot in meniu, la setari, trebuie sa fie setari tonuri sau ceva de genu.Nu mai stiu exact ca am schimbat si eu o singura data la un prieten. Sper sa-ti fie de folos!